Strony internetowe związane z hasłem 'pomiary elektryczne':

 • Działanie przyrządów pomiarowych »

  Działanie przyrządów pomiarowych opiera się na zasadzie wzajemnego oddziaływania dwóch cewek, przez które płyną prądy: cewki nieruchomej i ruchomej. Cewka ruchoma umieszczona na osi ze wskazówką i skrzydełkiem tłumika powietrznego stanowi organ ruchomy przyrządu. Do cewki ruchomej prąd doprowadza się za pośrednictwem sprężynek. Prądy, przepływające przez cewkę nieruchomą i ruchomą, wytwarza¬ją pole magnetyczne. Na skutek współdziałania tych pól cewka ruchoma dąży do zajęcia położenia, w którym oba pola magnetyczne będą miały jednakowy zwrot. Wytworzony w ten sposób moment napędowy powoduje obrót cewki ruchomej trwający dopóty, dopóki nie nastąpi zrównoważenie momentu zwracającego sprężynek.

  Mierniki elektromagnetyczne są budowane, jako amperomierze i woltomierze. Budowane są one do pomiarów prądu stałego albo prądu przemiennego. Przy po¬miarach prądu przemiennego wraz ze zmianą zwrotu prądu zmienia się zwrot pola magnetycznego, a tym samym i biegunowość płytki, natomiast zwrot siły wciągającej płytkę pozostaje bez zmiany. Tworzenie się prądów wirowych można zmniejszyć przez wykonanie pytki z cienkiej blaszki. Nadają się one do pomiarów prądów przemiennych większych od 50 mA i o częstotliwościach od 15 do 100 Hz, przy specjalnym wykonaniu do 2000 Hz.
  Do amperomierzy elektromagnetycznych nie stosuje się boczników, a cewki ich wykonuje się na odpowiednie zakresy pomiarowe. Woltomierze natomiast zawierają oporniki szeregowe dla różnych zakresów napięć.
  Dokładność mierników elektromagnetycznych jest mniejsza niż magnetoelektrycznych; jednakże produkuje się dzisiaj mierniki elektromagnetyczne klasy 0, 2 na prąd przemienny.
  Zaletami mierników elektromagnetycznych stosowanych do wykonywania pomiarów ochronnych są prostota ich budowy i niski koszt. Stosuje się je jako przyrządy techniczne tablicowe i przenośne.

  Data opublikowania: 27 06 2013 · czytaj dalej »
 • Elektryk Wrocław »

  Zapraszam na naszą najnowszą stronę przedsiębiorstwa Skowrel Wrocław Elektryk. Oferujemy Państwu kompleksowe usługi elektryczne we Wrocławiu i okolicach. Zajmujemy się kompleksowym projektowaniem sieci elektrycznych. Potrafimy wykonać kompleksowe okablowanie domów nie tylko prądowe, komputerowe oraz telefoniczne. Proszę nam zlecić wykonanie pomiarów elektrycznych nawet w czasie działania. Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się bieżącymi naprawami urządzeń elektrycznych w domach jednorodzinnych oraz budynkach wielorodzinnych lub obiektach przemysłowych.

  Data opublikowania: 23 01 2015 · czytaj dalej »
 • EL-BO - usługi elektryczne - pomiary, elektronagrzew betonu »

  Szanowni Państwo! Pragniemy przedstawić Państwu firmę elektryczną EL-BO z Warszawy, która specjalizuje się w szczególności w takich usługach jak: elektronagrzew betonu, grzanie betonu, a także pomiarach elektrycznych. Już od kilkunastu lat firma elektryczna EL-BO wykonuje dla Państwa usługi i pomiary elektryczne oraz budowlane: elektronagrzew na terenie Warszawy. Oferujemy również kompleksową obsługę elektryczną inwestycji. Firma elektryczna EL-BO specjalizuje się w grzaniu betonu (elektronagrzew betonu Warszawa) i pomiarach ochronnych. Wykonujemy kompleksowo instalacje elektryczne dla małych i dużych inwestycji. Obsługujemy znane polskie firmy„Warbud”, „Budimex” „Totalbud”.
  Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji firmie elektrycznej El-BO proszę zajrzeć na stronę internetową http://el-bo. eu lub skontaktować się z naszym konsultantem pod numerem tel. : +48 501 696 574. Serdecznie zapraszamy.

  Data opublikowania: 18 08 2015 · czytaj dalej »
 • Instalacje elektryczne poznań, elektryka poznań »

  Zakład Instalacji Elektrycznych powstała w 1988 roku. Prowadzimy inwestycje dla odbiorców indywidualnych, firm i instytucji w obszarze całego kraju. Jesteśmy specjalistami w instalacjach elektrycznych, instalacjach teleinformatycznych oraz w systemach inteligentnego sterowania domem. Wyróżnia nas duża elastyczność i precyzja działania. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dbając jednocześnie o jego profesjonalną realizację. Oferujemy kompleksową obsługę inwestycji zaczynając od projektu poprzez dostawę materiałów, skończywszy na wykonawstwie. Na każdym etapie służymy fachowym doradztwem. Doceniamy współpracę z architektami, projektantami wnętrz oraz dekoratorami. Dzielimy się z naszymi klientami dużą wiedzą i bogatym doświadczeniem zawodowym. Udzielamy fachowych i rzetelnych porad w temacie doboru optymalnych rozwiązań. www.elektrykapoznan.pl Podczas wykonywania prac szczególną uwagę poświęcamy na jakość realizowanych usług przy zachowaniu najlepszego poziomu cen. Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta. www.elektrykapoznan.pl

  Data opublikowania: 16 02 2017 · czytaj dalej »
 • Eljot - Instalacje Elektryczne Kraków »

  Wykonywanie instalacji elektrycznych to trzon oferty firmy Eljot. Firma oferuje pełny zakres takich usług od małych instalacji w domach jednorodzinnych, poprzez większe obiekty aż po wykonawstwo całych sieci energetycznych. Wykonawstwo sieci energetycznych może nastąpić na każdym etapie inwestycji, firma podejmuje się najtrudniejszych zadań, takich jak budowa sieci kablowych w trudnym terenie, wznoszenie tam słupów. Eljot dysponuje profesjonalną kadrą pracowników i nowoczesnym sprzętem. Zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej informacji!

  Data opublikowania: 02 07 2018 · czytaj dalej »

Odwiedziny yandex 9 Odwiedziny yahoo 29 Odwiedziny googlebot 32