Strony z PageRank 0:

« poprzednia strona · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · następna strona »
 • Szkoła Podstawowa w Dabrówce Królewskiej »

  Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Królewskiej im. Antoniego Chomicza pseud. "Stabrawa" historiaHistoria szkoły "...Dąbrówka Królewska, wieś w powiecie grudziądzkim, blisko Radzyna, istniała od najdawniejszych czasów. Z roku 1291 pochodzi pierwszy jej znany przywilej lokacyjny, wystawiony przez mistrza pruskiego Meinharda von Kwerfurt d.18 lipca. Włók liczyła wtedy 57. Zamieszkiwali i uprawiali tę ziemie Polacy od najdawniejszych czasów. Znane są nazwiska sołtysów."W roku 1564 sołtysem był Stanisław Choiński, w 1569-Wojciech Kwatlewski, w 1672-Adam Szczepański.,, ...Jest jeszcze wiadomość o tak zwanych Lemanach czyli wybrańcach (milites i ), którym dał początek i pierwszy przywilej wygotował król Stefan Batory... Potomkowie tych rodzin dziś jeszcze żyją w Dąbrówce..."? Wiadomość ta pochodzi z 1880 roku i jej aktualność w chwili obecnej zapewne jest wątpliwa, jednak dwa nazwiska spośród wymienionych,, lemanów" należą do najbardziej zasiedziałych tu rodzin, a najmłodsze latorośle uczęszczają do tutejszej szkoły podstawowej. Gdy o szkole mowa, to źródła podają,, ...Szkoła katolicka we wsi liczyła dzieci katolickich przychodzących także z Salna i Nicponia 83. ..."? Obecnie zreformowana 6- klasowa szkoła liczy niewielu więcej uczniów. W okresie Międzywojnia szkoła mieściła się w niewielkim piętrowym budynku przy kościele i była 4-klasowa. Jednak aspiracje mieszkańców sięgały wyżej. Usilnie zabiegano o podniesienie poziomu organizacyjnego szkoły. Bez skutku. We wrześniu 1939 roku budynek szkoły spłonął od bomby. Przez dwa lata dzieci nie odbywały nauki. link text

  Data opublikowania: 01 01 2013 · czytaj dalej »
 • Budowa domu - krok po kroku »

  Każdy, kto planuje rozpoczęcie budowy własnego domu znajdzie na stronie szereg praktycznych porad na temat tego, jak wybrać i kupić działkę budowlaną, jakie formalności należy załatwić, aby uzyskać pozwolenie na budowę, jak przygotować się do planowanych prac budowlanych i dokonać wyboru najodpowiedniejszego dla inwestora dostawcy materiałów budowlanych, a także jak przebiegają prace budowlane na poszczególnych etapach budowy. Przedstawione są także możliwe do wyboru technologie wznoszenia fundamentów, murów, stropu i dachu. Omówione zostały różnorodne materiały konstrukcyjne i wykończeniowe. Przedstawiono porady, na co zwrócić uwagę podczas realizacji inwestycji, aby uniknąć błędów popełnionych już przez innych inwestorów. Budownictwo operuje także różnorodnymi specyficznymi zagadnieniami i pojęciami, które mogą brzmieć obco dla osoby rozpoczynającej swoją przygodę z budową domu, także one zostały przybliżone i omówione w przystępny sposób. jak-budowalem-dom.blogspot.com

  Data opublikowania: 07 01 2013 · czytaj dalej »
 • Męskie gotowanie »

  Nie każdy musi być wybitnym kucharzem, czuć pasję i powołanie do gotowania i dostrzegać w tym sens swojego życia. Większość z ludzi traktuje kucharzenie jako zło konieczne i czynność raczej uciążliwą. Takim właśnie osobom dedykuję moją stronę. Znajdziesz na niej przepisy łatwe i szybkie w wykonaniu, a co ważniejsze sprawdzone osobiście przez autora. Każdy mężczyzna bez problemu poradzi sobie z nimi. Przekonaj się, że przy niewielkim nakładzie pracy i czasu, będziesz w stanie mile zaskoczyć rodzinę, przyjaciół i znajomych smacznymi oraz zdrowymi potrawami. Udowodnij sobie i innym, że potrafisz więcej niż tylko zagotować wodę na herbatę. Czerp pełnymi garściami ze źródła przepisów, które publikuję dla przyjemności innych. Może z czasem odkryjesz w sobie ten tajemniczy pierwiastek, który pozwoli Ci czerpać przyjemność z zapachu świeżo upieczonego ciasta, chleba, czy też nieskomplikowanego dania, na widok, których twarze ozdabia zachwyt i niedowierzanie. chlop-w-kuchni.blogspot.com

  Data opublikowania: 07 01 2013 · czytaj dalej »
 • Bastion siłownia i Fitness Gorzów Wlkp »

  Siłownia, silownia, Bastion, Silownia bastion, Silownia gorzow, silownia gorzow wlkp, bastion gorzow, Siłownia, silownia, Bastion, Silownia bastion, Silownia gorzow, silownia gorzow wlkp, bastion gorzow,Siłownia, silownia, Bastion, Silownia bastion, Silownia gorzow, silownia gorzow wlkp, bastion gorzow, Siłownia, silownia, Bastion, Silownia bastion, Silownia gorzow, silownia gorzow wlkp, bastion gorzow,Siłownia, silownia, Bastion, Silownia bastion, Silownia gorzow, silownia gorzow wlkp, bastion gorzow, Siłownia, silownia, Bastion, Silownia bastion, Silownia gorzow, silownia gorzow wlkp, bastion gorzow,Siłownia, silownia, Bastion, Silownia bastion, Silownia gorzow, silownia gorzow wlkp, bastion gorzow, Siłownia, silownia, Bastion, Silownia bastion, Silownia gorzow, silownia gorzow wlkp, bastion gorzow

  Data opublikowania: 13 01 2013 · czytaj dalej »
 • Artmedica-gniezno.pl - Gniezno - Maciej Kaźmierczak »

  Kompleksowa diagnostyka i terapia z zakresu ortopedii, chirurgii urazowej oraz fizjoterapii i osteopatii. Możliwość leczenia operacyjnego i rehabilitacji pooperacyjnej. Naszą kadrę stanowią wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Gabinet ortopedyczny wyposażony jest w aparat USG. Gabinet rehabilitacyjny posiada niezbędne przyrządy do wykonywania ćwiczeń. W naszym centrum mogą być Państwo pewni, że zostaną objęci troskliwą opieką medyczną. Rejestracja odbywa się: od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00pod nr. telefonu 784 985 563.

  Data opublikowania: 14 01 2013 · czytaj dalej »
 • Agencja reklamowa Łódź »

  Sztab kreatywnych, uzdolnionych, młodych ludzi zmierzy się z każdym, nawet najbardziej wyszukanym zleceniem. Agencja reklamowa Delight oferuje gadżety reklamowe najlepszej jakości i w zasadzie wykonane z dowolnego materiału. Ludzie wpadają na coraz to nowatorskie i skuteczniejsze rodzaje przekazu reklamy ! Naszą główną działalnością jest pozycjonowanie sklepów i stron WWW w sieci internetowej. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką ofertę poligraficzną, począwszy od wizytówek, skończywszy na katalogach i kalendarzach indywidualnych. Oryginalna odzież, logo firmowe, hasło reklamowe, nazwa produktu sprawiają, że marka firmy się wyróżnia i zapada w pamięć nabywcy. Agencja Reklamy Delight jest miejscem gdzie niebanalne gadżety stają się nadzwyczajne. Wyspecjalizowaliśmy się głównie w gadżetach reklamowych. Wedle życzenia możemy ograniczyć się jedynie do produkcji przedstawionego, już gotowego, projektu Klienta. Klientów z Łodzi i Polski zapraszamy na ul. Obywatelską 128. Chcąc świetnie zainwestować w wizerunek posiadanej przez siebie firmy, warto skorzystać z bardzo bogatej oferty, jaką proponuje nam Agencja Reklamowa Łódź. Agencja Reklamowa Delight życzy sukcesów marketingowych.

  Data opublikowania: 15 01 2013 · czytaj dalej »
 • Hurtownia tkanin Kraków - ARES »

  „ARES“ - Hurtownia tkanin to firma rodzinna, która powstała w 1989 roku.
  Jako pierwsza hurtownia tkanin w Krakowie, osiągneliśmy znaczącą pozycję na
  rynku tkanin w Małopolsce i Krakowie. Nasze wieloletnie doświadczenie
  oraz indywidualne podejście, pozwala nam poszczycić się rzeszą zadowolonych klientów.
  Do grona naszych odbiorców należą sklepy, szpitale, instytucje państwowe, teatry, zakłady krawieckie,
  agencje reklamowe oraz indywidualni odbiorcy.

  Nasza specjalizacja to: tkaniny bawełniane, ortaliony, tkaniny na ubrania robocze.
  Zajmujemy sie również sprzedażą polarów, tkanin koszulowych, pościelowych, skaju, futerek, ocieplin.
  Stale poszerzamy naszą ofertę. Prowadzimy również sprzedaż detaliczną.
  zapraszamy na nasza strone internetową: Ares - tkaniny Kraków

  Data opublikowania: 16 01 2013 · czytaj dalej »
 • Meble Kartuzy »

  Oferujemy Państwu szeroką gamę produktów obejmującą wszelkiego rodzaju meble do sypialni, jadalni, przedpokoju, salonu, a także meble kuchenne, dziecięce i biurowe. Cechują się one wysoką jakością wykonania oraz różnorodnością dostępnych kolorów i materiałów. U nas nabędą Państwo między innymi: szafy, meble rtv, kanapy, stoły, krzesła, meblościanki i wiele innych. Oferujemy również projekt i wykonanie mebli kuchennych na wymiar oraz możliwość zamówienia mebli tapicerowanych np. puf, kanap, foteli wykonanych ze wskazanego przez Państwa materiału ( bardzo bogaty wybór próbek). Istnieje możliwość dowozu mebli na terenie Kartuz, Kościerzyny oraz Trójmiasta i okolicznych miejscowości. Zapewniamy dogodne raty. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów.

  Data opublikowania: 20 01 2013 · czytaj dalej »
 • Profesjonalne Inwestycje Bukmacherskie »

  Moja strona ukazuje zakłady bukmacherskie jako sposób na inwestycję. Codziennie zamieszczam moje typy z piłki nożnej. Możesz sprawdzić statystyki rozegranych zdarzeń, które podaję w serwisie. Jestem również Zawodowym Typerem w Betgang, który jest pośrednikiem w sprzedaży typów bukmacherskich. W bukmacherce siedzę od 15 lat, więc możesz skorzystać z mojego doświadczenia. Jeśli interesują Cię alternatywne sposoby inwestycji, lub po prostu chcesz mieć dostęp do dobrych typów - koniecznie zajrzyj na moją stronę. Zapraszam !

  Data opublikowania: 20 01 2013 · czytaj dalej »
 • Gabinet Diagnozy i Terapii Psychologicznej »

  Profesjonalny gabinet psychoterapeutyczny. Skuteczna pomoc psychologiczna. Certyfikowany terapeuta. Terapia indywidualna, par i małżeństw. Rehabilitacja neuropsychologiczna i psychoprofilaktyka kliniczna.

  Powodem zgłoszenia się po pomoc często są trudności związane z aktualną sytuacją życiową, jak i bagaż wcześniejszych doświadczeń, z którymi trudno sobie radzić. Wyznajemy regułę że: … każdy z nas rozwija się przez całe życie, każdy ma prawo nie wiedzieć, nie umieć, nie tyle ważne jest co nas w życiu spotyka, ile to co staramy się z tym zrobić.

  Warto nieraz skorzystać z rozmowy z drugą osobą – neutralną i bezstronną, która dzięki wiedzy i umiejętnościom pomoże zrozumieć niejasną sytuację, trudną relację, doświadczenia i przeżywane uczucia.

  Data opublikowania: 21 01 2013 · czytaj dalej »
« poprzednia strona · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · następna strona »

Odwiedziny yandex 20 Odwiedziny yahoo 171 Odwiedziny googlebot 47