Spółka z o.o.

Dodano: 6 lat 10 miesięcy temu
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najpopularniejszych form rozwijania biznesu. Czemu spółka z ograniczona odpowiedzialnością cieszy się tak znacznym szacunkiem?

Oprócz innych przyczyn dlatego, że ułatwia zawężenie odpowiedzialności za długi zaciągnięte przez omawianą spółkę. Należy w związku z powyższym mieć w świadomości, że nie jest to ograniczenie odpowiedzialności bezwarunkowe.

Odpowiedzialność za długi spółki z o. o. mogą ponosić w sytuacjach wskazanych w KSH wspólnicy spółki zoo oraz członkowie zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zagadnienia odpowiedzialności będę w miarę możliwości omawiał na moim blogu o spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Nie przeceniając braku odpowiedzialności za długi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zasadniczą zaletą może być także mały koszt rejestracji spółki z o. o.. Aktualnie wysokość kapitału zakładowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością dostatecznym będzie uregulować w umowie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w wysokości 5. 000 zł.

W związku z powyższym dla zarejestrowania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością dostateczne jest zdeponowanie do spółki tylko powyższej kwoty. Mając na uwadze powyższe uwzględnij, że do czasu zmiany przepisów niezbędne było wniesienie kwoty 50. 000 złotych. O tym jak założyć i zarejestrować spółkę z o. o. będę szerzej wyjaśniał na mojej stronie internetowej.

Podobne wpisy

Komentarze

Spółka z o.o.
Adres strony:
Wyświetleń:
1074
Kliknięć:
196
CTR:
18.25%

Kategorie